Kanał RSS - Newsletter SITA Aukcje SITA w Allegro Kanał SITA w Youtube Strona SITA w Google+ Profil SITA w Facebooku

Listy od klientów

Witam,
Razem z mężem chcemy szybko nauczyć się języka angielskiego. Czy musimy kupić dwa zestawy do nauki, czy wystarczy kupić jeden zestaw i wykorzystywać go wspólnie? Jak wtedy wyglądałaby nauka? Katarzyna
Witam Pani Katarzyno,
Wspólna nauka jest doskonałym pomysłem i może dostarczyć wiele przyjemności. Jedno urządzenie SITA może być wykorzystywane nawet przez kilka osób. Nie ma więc żadnego problemu, abyście mogli się Państwo razem uczyć. Jeśli chodzi o kursy, to w ich skład wchodzą płyty CD, na których nagrane są lekcje języka angielskiego oraz podręcznik zawierający wszystkie dialogi i ćwiczenia. Nauka składa się z czterech faz: Inicjacji, Zapamiętywania, Aktywizacji i Powtórki Zapamiętywania. Dwie z tych faz Inicjację i Aktywizację mogą Państwo wykonywać wspólnie. Aktywizacja ma na celu wydobycie z nas zapamiętanego słownictwa. Każde z Państwa zapamięta zapewne inny zasób słownictwa, którym w czasie Aktywizacji możecie się podzielić. Dzięki wspólnej pracy nauka przyniesie szybsze efekty. Zapamiętywanie i Powtórka Zapamiętywania są to fazy, w czasie których wprowadzamy się w stan relaksu przy pomocy urządzenia SITA. W przypadku jednego urządzenia SITA muszą Państwo tak ułożyć harmonogram, aby mogli się nim Państwo wymienić. Reasumując pierwszą fazę Inicjację wykonują Państwo wspólnie odsłuchując i czytając dialogi. Potem w drugiej fazie Zapamiętywania dzielicie się Państwo czasem, kiedy korzystacie z urządzenia SITA. W fazie Aktywizacji wspólnie wymieniacie się Państwo zapamiętanym słownictwem, układacie zdania i dialogi. Ostatnia faza Powtórki Zapamiętywania przebiega według ustalonego planu. Polecam zakup urządzenia SITA i kursów do wspólnej nauki.
W razie kolejnych pytań, wątpliwości zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam, Ewelina Dobrogowska Dzień dobry,
Mam już prawie 60 lat i chciałbym zacząć uczyć się języka niemieckiego. Moja pamięć nie jest już jednak tak dobra jak przed laty. Czytałam, że metoda SITA jest skuteczna bez względu na wiek. Czy tak jest na prawdę? Czy dam radę nauczyć się języka w tym wieku?
Z poważaniem,
Elżbieta
Dzień dobry Pani Elżbieto,
Dziękujemy bardzo za zainteresowanie metodą SITA.
Faktycznie jest to metoda, dzięki której wszyscy bez względu na wiek osiągają lepsze rezultaty niż w czasie nauki tradycyjnymi metodami. Metoda SITA wykorzystuje stan relaksu do efektywnego zapamiętywania, w związku z czym bez względu na wiek zapamiętujemy znaczne ilości materiału. Dowodem na nasze twierdzenia jest przeprowadzony w Niemczech i potwierdzony wielokrotnie w Polsce kurs językowy, w których brały udział grupy o znacznej rozpiętości wiekowej. Ludzie zarówno młodzi, jak i starsi osiągali wynik od 60-80% zapamiętanego materiału. Tymczasem w tradycyjnej nauce poziom ten sięga ledwo 30%. Mogę jeszcze dodać, że regularne wprowadzanie się w stan relaksu może wpłynąć też na polepszenie koncentracji, a tym samym pamięci.
Z poważaniem,
Kinga Matysiak Witam serdecznie,
Posiadam system SITA. Mam urządzenie i kursy. Uczę się od pewnego czasu i nie jestem pewna czy wszystko dobrze wykonuję. Obecnie jestem na 4 lekcji. Przerabiam kurs podstawowy języka niemieckiego. Wydaje mi się, że ze stanem relaksu nie mam problemów. Mam jednak problem z robieniem aktywizacji. W czasie tej fazy przychodzą mi do głowy tylko pojedyncze słowa, ciągle nie potrafię ułożyć zdania i dialogu. Chciałabym się dowiedzieć, co może być przyczyną mojej słabej nauki.
Z poważaniem,
Aneta
Witam serdecznie Pani Aneto,
Postaram się wszystko dokładnie opisać i wyjaśnić.
Jeśli nigdy wcześniej nie uczyła się Pani języka niemieckiego, to będzie Pani pamiętać pojedyncze zwroty, ale może mieć Pani trudności z budowaniem długich, płynnych zdań. Dzieje się tak, ponieważ metoda SITA zakłada naukę podobną do tej, jak uczą się małe dzieci, które najpierw słuchają, a dopiero później zaczynają mówić. Tak więc, płynne mówienie całymi zdaniami przyjdzie dopiero około 8 lekcji. Większość naszych kursantów zauważa nagły skok wiedzy w okolicach 5-7 lekcji, tak więc, fakt, że będąc na 4 lekcji ma Pani problemy, jest jak najbardziej normalną rzeczą. Należy przerabiać kolejne lekcje i nie zatrzymywać się.
Życzę szybkich efektów.
Z poważaniem,
Kinga Matysiak Dzień dobry,
Zakupiłam system SITA i chciałabym się zacząć uczyć. Rozpoczęłam oczywiście od nauki relaksu. Od kilku dni codziennie o tej samej porze zakładam urządzenie i załączam płytę z muzyką relaksacyjną. Nie jestem jednak pewna czy wchodzę w stan relaksu. Po czym mogę poznać, że to ten stan? Kiedy mogę przejść do nauki?
Z poważaniem,
Julia
Szanowna Pani Julio,
w stanie relaksu mamy zamknięte oczy, wyostrzają się nasze zmysły (docierają do nas różne dźwięki i zapachy), krew dociera swobodnie do wszystkich komórek i czujemy miłe ciepło. Kilka minut relaksu powoduje też odczuwanie przyjemnej ociężałości całego ciała. Te ww. trzy elementy występują zawsze, choć z różną intensywnością. Ważne jest by wstanie relaksu nie myśleć o sprawach codziennych, a skupiać się na własnym oddechu. Pyta Pani również, kiedy można przejść do nauki języka. Jeśli podczas Pani relaksu występują ww. elementy, to myślę, że można już rozpocząć naukę. Zwykle osoby, po paru dniach swobodnie i płynnie wchodzą w stan relaksu, myślę, że i w Pani przypadku powinno być podobnie.
Z poważaniem,
Ewelina Dobrogowska Witam,
Potrzebuję się nauczyć dwóch języków: francuskiego i angielskiego. Podstawy angielskiego już znam, francuskiego niestety nie. Wyjeżdżam na kontrakt, do Francji, chciałbym więc umieć się porozumiewać w tym kraju, a w firmie potrzebny mi będzie głównie angielski. Czy metodą SITA można też szybko i skutecznie nauczyć się obu tych języków? Czy lepiej uczyć się najpierw jednego, a dopiero później zacząć drugi język?
Pozdrawiam,
Artur
Szanowny Panie Arturze,
Dziękuję za zainteresowanie metodą SITA.
Istnieje możliwość nauki obu języków równocześnie. Doświadczenie jakie zdobyliśmy pokazuje, że osoby, które tak robią osiągają lepsze rezultaty w momencie, gdy uczą się obu języków w jednym czasie, niż w momencie, gdyby uczyły się tych języków kolejno. W naszej ofercie znajduje się zarówno język angielski, jak i francuski. W przypadku języka angielskiego proponowałabym zacząć od wyższego poziomu, ponieważ ma Pan już podstawy. Jeśli natomiast chodzi o język francuski proponowałabym zakup i przerobienie przed wyjazdem obu części kursu podstawowego, dzięki czemu komunikacja nie powinna sprawiać trudności, a pobyt we Francji powinien być przyjemniejszy.
Pozdrawiam,
Kinga Matysiak Witam,
Posiadam urządzenie SITA i zacząłem już naukę. Problem jednak w tym, że zasypiam przy odsłuchu lekcji. Z tego co czytałem, to nie można zasypiać. Co mogę więc zrobić, by zacząć się relaksować, a nie zasypiać?
Andrzej
Szanowny Panie Andrzeju,
Ma Pan rację, sen nie jest stanem pożądanym w czasie odsłuchu. Jeśli w czasie odsłuchu zdarzy się Panu zasnąć trzeba powtórzyć całość odsłuchu. Zdrowy sen jest natomiast niezbędnym warunkiem utrzymania organizmu w dobrej kondycji. Zasypianie w innych porach niż zwykliśmy to czynić świadczy o potrzebie regeneracji sił. Należy zaufać sygnałom, jakie wysyła nasz organizm i pozwolić mu się wyspać. Gdy bilans snu zostanie wyrównany, nic nie przeszkodzi nam w pełnym wykorzystaniu dobrodziejstw płynących z przebywania w stanie relaksu. Proponuję więc przed rozpoczęciem nauki na krótką drzemkę, by organizm miał czas na regenerację, a dopiero później rozpocząć naukę. Jeśli to możliwe, proponuję uczyć się w wczesnym popołudniem, kiedy jesteśmy bardziej wypoczęci. Jeśli uczy się Pan zawsze o tej samej porze, to organizm powinien przyzwyczaić się do tego, że jest to czas na relaks, a nie na sen, tak więc sugeruję odbycie jeszcze parę sesji relaksacyjnych, o porze w której Pan się uczy, by organizm przywykł do stanu relaksu.
Pozdrawiam,
Ewelina Dobrogowska
<< powrótCopyright © SITA sp. z o.o.<< SITAWersja mobilna >> Strona SITA w Google+ Profil SITA w Facebooku Aukcje SITA w Allegro Kanał SITA w Youtube
 Wersja standardowa >>

Serwis witryny:    Pozycjonowanie stron: Be Perfect